Har just kommit hem från Innebandyträningen med sonen. Och den resan blev allt annat än rolig.......helt plötsligt var jag utan halvljus på bilen ! Inte kul när man får möte och måste blända ner.....och dessutom ganska halkigt ute också.Tog en mindre trafikerad väg hem för att slippa stora vägen 363 till Vindeln.Så hem vägen fick jag mesta delen faktiskt ha helljuset på i alla fall.
Nu är jag totalt slut faktiskt.....och det har varit min lediga dag denna vecka.Nu har jag fyra arbetsdagar att se fram emot.Ska försöka kika in hos er imorgon innan jobbet för nu behöver jag varva ner lite efter bilfärden :)
Kram på er och på återseende !
Sari
4 november 2008 07:36
Ja visst e det jobbigt när man e enögd eller utan lysen. Fick hjälp av Håkan igår att fixa detta för jag har inte haft lyse ena fram och ena bak...=)
Hoppas att allt är bra annars?? kram
http://frufiona.bloggagratis.se
Ruth
4 november 2008 10:24
Tur det inte skedde någon olycka, att möta en bil med helljus i mörkret är jobbigt, man blir helt bländat. Du var nog jobbigt för dina mötande på vägen..
http://bernamis.bloggagratis.se
Bloggägarinnan
4 november 2008 11:45
Bländade ner till varselljusen vid möte så ingen behövde lida av mitt helljus under färden....utom jag själv då som såg minimalt:)
Marianne
4 november 2008 22:45
Förstår att det var en jobbig hemfärd. Jag har råkat ut för att förlora lyset ute på E22 då jag var en mil hemifrån. Fick köra med varnings blinkelsen på hela vägen hem. Och det var ingen rolig upplevelse. Efter det så lärde jag mig att byta säkringarna själv..
ha det gott
http://ekoxenskennel.bloggagratis.se