Blev inget inlägg igår. Helt plötsligt så var dagen bara slut. Det är lite mycket just nu faktiskt och man hinner inte riktigt med i svängarna vissa dagar. Blev sittande med smycken igår. Det går i vågor det där med att tillverka nya smycken. Och nu är jag inne i ett "skov" kan man väl säga.

Kumihimoflätning......denna teknik är trollbindande att pyssla med. Går flera timmar och man har inte ens tittat på klockan ! Farligt roligt.

Det var väl detta som hände under gårdagen. Jag blev sittande med denna flätning och vips så var det väldans sent.

Och det blir väldans snyggt också om jag nu får säga så. Har flera till på gång också men det tar ju sin tid och jag måste ju göra annat också när jag är ledig från jobbet.
Igår var jag också på akupunkturbehandling på förmiddagen. Hann in på Clas Olsson också och skaffade en ram till en förstoring jag fixat till. Den är 50 x 70 cm så den är ganska stor. Den blir tung också så det krävs ordentligt för att hänga upp den också. Dessutom börjar väggarna att ta slut här hemma. Just nu har jag ganska många foton inramade på mina väggar. Denna nya stora vet jag inte riktigt vart jag ska sätta ännu.

Det är detta foto jag har förstorat och det blev verkligen så fint som jag trodde ! Där måste jag säga att jag lyckades med det jag gjorde i Pohoto Shop Elements, om man nu får skryta lite.
Nu är det dock dags att börja ta tag i denna dagen för min del. Detta duger inte !
Vi ses
Maggan
7 februari 2012 12:00
Vilket vackert motiv! detta skulle jag gärna önska jag hade på min vägg.
Smyckena är också så jättefina. Roligt att vi visar våra alster av skilda slag både här på bloggen och på FB.Vi har alla någon hobby tycks det. Själv gör jag ju mönstervantar just nu.
Ha en bra dag min vän!
Kram!
http://Margaretha.bloggagratis.se
Corina
7 februari 2012 13:25
Jag kan maila bilden till dig så kan du själv beställa förstoring på fotot, antingen direkt via nätet eller att du sparar ner fotot på fickminne och går till en butik, om du vill ha bilden :)Jag delar gärna med mig vet du !
Bettan
7 februari 2012 21:45
Men gud vilka vackra skapelser du gör! Å jag tycker verkligen att du kan klappa dig själv på axeln & skryta.... För du är otroligt duktig!!
Önskar dig en god natts sömn & fin kommande morgondag!
Krameli kram
http://walkonfire.bloggplatsen.se
Cina
8 februari 2012 11:09
Det översta i blått gillade jag verkligen.
Snyggt foto blir säkert fint i ramen o på väggen!
Vart tog örhängena vägen med fjädrarna ;)
Ha en fin dag
Kramen
http://heavenladyn.bloggplatsen.se
mariafoto
10 februari 2012 14:05
Ska bli kul att få se förstoringen-live! Har du hittat ngn plats för den ännu?? Är du ledig i helgen?? kramar
http://mariaselberg.se
Yvonne R
11 februari 2012 15:04
Armbanden blir bara snyggare å snyggare!! Jag måste nog beställa!!
Fotot är så vackert och man känner riktigt den isande vinden, jätte duktig är du
Ha nu en skön fortsättning på lördagen
http://yvonne.bloggagratis.se
Kristina
11 februari 2012 21:36
Den största kritikern är man själv och tycker man att det man gjort är bra, då är det bra. Jag tycker smyckena är jättesnygga du har med all rätt att känna dig stolt.
Jättefint foto.
Ha det gott och go kram till dig!
http://kristinakicki.bloggplatsen.se